top of page

Dj Prodüksiyonu ve Yazılımlar - Ableton Live & Logic Pro X

Son zamanlarda çok fazla konuşulan Dj Prodüksiyonunun aslında akustik müzik prodüksiyonundan pek bir farkı yoktur. Sadece DJ Prodüksiyonları daha çok digital ortamda oluşturulur. Günümüzde DJ Prodüksiyonunda en yaygın olarak kullanılan D.A.W ( Digital Audio Workstation ) Ableton Live'dır. Aslında bakarsanız Ableton diğer rakiplerine göre aranje konusunda biraz geridedir. İsminden de anlıyacağınız üzere Live için yapılmış bir yazılımdır, ancak pek iç açıcı olmasada aranje bölümü yok değil. Ableton, Novation ve bir çok markanın gözde yazılımı. Ableton için bir çok ara birim vardır. Bu arabirimler Ableton ı kolaylıkla kontrol etmenizi ve bir seri işi bilgisayara dokunmadan bitirmenizi sağlar.Ableton yazılımını hem MAC OS X de Hemde Windows da kullanabilirsiniz. ABLETON arayüzünü aşağıda görebilirsiniz.

Ableton Live

Ableton Live ile uyumlu çalışan birkaç controller. Youtube Videolarını Resimlere Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

 

-AKAİ APC 40

 

-novation Launchkey

 

-Novation LAUNCHPAD PRO

 

-Ableton Push 2

 

LOGİC PRO X

Logic, müzik prodüksiyonunda en fazla kullanılan yazılımlardan bir tanesidir. 60 GB lık MİDİ ve Sound Library si ile kullananlara çok fazla sanal enstruman ve büyük bir loop arşivi sunar. Yeni başlayanlar için büyük kolaylıkları olan bir yazılım olmasıyla beraber profesyonellerinde kullandığı bir yazılımdır. Logic Remote ile uzaktan kullanımı ( LOGİC REMOTE ) kolaylaştırmıştır. Yeni MacbookProların Touch Bar ı logic ile tam uyumlu çalışır. Logic Pro x Apple firmasının ürettiği bir yazılım olduğundan, yalnızca MAC OS da kullanılabilir.

Logic Pro X i aşağıdaki fotografa tıklayarak daha detaylı inceleyebilirsiniz bilirsiniz.

Logic Pro X, Logic'in şimdiye kadarki en ileri düzey sürümüdür. Profesyonel müzik yapımı, düzenleme ve miks işlemleri için gelişmiş yeni araçlar yaratıcı sonuçları hızlı bir şekilde elde etmek üzere tasarlanan modern bir arabirim etrafında oluşturulmuştur ve gerektiğinde daha fazla güç sağlar. Logic Pro X'te fazla miktarda müzik aleti, efekt ve loop koleksiyonu bulunur.

Ses Arşivi :
  • 1500'ün üzerinde müzik aleti ve efekt Yaması

  • 800'ün üzerinde örneklenmiş müzik aleti

  • 30 karma akustik ve elektronik bateri Yaması

  • Modern karma akustik ve elektronik türlerinde 3600 Apple Loop'u

Logic Pro X ile yapılmış işleri Müzik Prodüksiyonu bölümünden dinleyebilirsiniz...

留言


Video ve Ses Prodüksiyonu

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page