top of page

Yapay zeka sayesinde, artık kurgu bilmenize gerek yok!

Video kurgu işiyle uğraşan herkes bilir; video fikri, stok videolar, bir türlü videoyla uyuşmayan müzikler, altyazılar, saymakla bitmeyecek detaylar.

İşte bu yapay zeka aracıyla, kurgu veya video edit bilmenize gerek bile yok. Karşınızda Fliki Ai!


Fliki'nin sunduğu eşsiz özellik, yapay zeka destekli metinden video oluşturma ve konuşmaya dayalı içerik üretme yeteneklerini tek bir platformda birleştirmesi. Fliki'nin dosya tabanlı düzenleyicisi ise video oluşturmayı inanılmaz derecede kolaylaştırıyor. Yani, içerik üretme sürecini öyle bir kolaylaştırıyor ki, hem yapay zeka esnekliğiyle zenginleştiriyor hem de bu kullanımı son derece basit bir arayüzle sağlıyor.


  1. https://fliki.ai sitesine giriyoruz ve "Start for free" butonuna tıklıyoruz. Kayıt olup devam ediyoruz.


2. Karşımıza Ana Sayfa geliyor. Burada sağ yukarıdan "New File" butonuna tıklıyoruz.


3. Burada projemizin temel özelliklerini belirliyoruz. Hangi dil olacağını ve videonun yatay ya da dikey ayarlarını yapıp "Submit" butonuna tıklıyoruz.


4. Karşımıza açılan bu yeni pencerede de, prompt yazmamız gerekiyor. "Maximum Duration" bölümünden de videomuzun uzunluğunu seçebiliriz. Aşağıdaki kısımdan da videomuzdaki görsellerin nasıl olmasını istiyorsak onu seçiyoruz. İster gerçek stok görüntüler istersek yapay zekayla yapılmış güzel görüntüler de kullanabiliriz.


5.İşlemlerimiz bittikten sonra "Submit" butonuna basıp projemizin işlenmesini bekliyoruz.


6. Ve işte karşımızda sadece tek bir cümle prompt yazarak Fliki'nin bize sunduğu proje. Projede yazdığım prompta göre Background müziği var, kendiliğinden yazılmış metnim ve bu metni seslendiren bir yapay zeka var, altyazı var ve en önemlisi yüksek çözünürlüklü stok videolar var.


7. Eğer altyazınıza denk gelen görüntüyü beğenmediyseniz yapmanız gereken şey o sahnedeki videoya tıklamak.


8. Ardından karşımıza çıkan penceredeki arama butonuna istediğimizi yazıp "Search" butonuna tıklıyoruz.


9. Ve işte sahnemiz istediğimiz görüntüyle değişti.


10. Projemiz bittikten sonra sağ üstten "Download" butonuna basıyoruz.


11. Karşımıza gelen "Start Export" butonuna tıklıyoruz.


12. Bir süre videomuzun işlenmesini bekledikten sonra "Download File" butonuna basıp videomuzun final halini bilgisayarımıza indiriyoruz.


Ve işte bu kadar. Hiç kurgu bilmeden, video edit öğrenmemize gerek kalmadan videomuzu tek bir cümle prompt yazarak tamamladık.

Video ve yapay zeka içerikli yazılar yazmaya devam edeceğim. Blogumu Instagram'dan da takip etmeyi unutmayın.Barış Demirel

Müzik Prodüktörü, Girişimci ve Eğitmen

Comments


Video ve Ses Prodüksiyonu

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page