top of page

Yapay zeka ile bütün dilleri, kendi sesinizle konuşun

Heygen basit bir dille; yapay zeka tabanlı dijital dublaj aracıdır. Çektiğiniz bir videoyu istediğiniz dile çevirebilir, çevirdiğiniz dili sizin sesinizden dinleyebilirsiniz.

Örneğin; İngilizce konuştuğunuz bir video çektiniz. Fakat bu video Japonca olsun istiyorsunuz. Yapay zeka konuştuğunuz dili sizin ses tonunuzla Japoncaya çeviriyor, üstelik bunu yaparken ağız hareketlerinizi de İngilizce olarak senkronize ediyor. Uygulama şu anda direkt olarak Türkçe’den herhangi bir dile çeviri yapmıyor. Bu süreçte videolarınızı basit bir İngilizce ile çekmeniz yeterli olacaktır.

1.İlk olarak https://www.heygen.com adresine giriş yapıyoruz ve "Get Started" butonuna tıklıyoruz.


2. Üyelik oluşturarak siteye girdikten sonra, sol alt tarafta “Labs” sekmesine tıklayın.3.Açılan pencerede “Video Translate” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.4. Video Translate penceresi açıldıktan sonra karşımıza "Drop to Upload" ibaresi çıkıyor. Buna tıklayarak çevirisini yapmak istediğini videoyu seçebilirsiniz.5. Videoyu seçtikten sonra aşağıdaki “Target Language” kısmından istediğiniz dili seçtikten sonra "Translate this video!" butonuna tıklıyorsunuz videonuz işlenmeye başlıyor.


Heygen Ai sitesinde, (bir çok Ai uzantılı sitede de olduğu gibi) kredi sistemi mevcut. Site size ücretsiz olarak bir kredi veriyor. Bu krediyle, 30-60 saniye aralığında bir video dönüştürebiliyorsunuz. Yapmış olduğunuz bedava videoyu görmek için size de sıra beklemeniz gerekiyor. Aylık 15 krediden 120 krediye kadar kredi satın alabiliyorsunuz.
Ve en fazla 5 dakikaya kadar videolarınızı hazırlayabiliyorsunuz.

Müzik ve yapay zeka içerikli yazılar yazmaya devam edeceğim. Blogumu instagram'dan da takip etmeyi unutmayın.Barış Demirel

Müzik Prodüktörü, Girişimci ve Eğitmen

Comments


Video ve Ses Prodüksiyonu

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page