top of page

Yapay Zeka İle Back Vokal İhtiyacına Son!

Back vokal için bir şarkıcı bulmak ya da tamamen başka biri gibi şarkı söylemek için artık ne vokaliste ne de şan derslerine ihtiyacınız var. Sesinizi yapay zeka ile farklı müzik türlerinde özgün vokallere dönüştüren yapay zeka Musicfy ile tanışın!


Musicfy sesinizi dilediğiniz türde (pop, rap, r&b, vb.) eğtilmiş yapay zeka modellerine dönüştürüyor. Mesela bir erkek vokalsiniz ve kadın vokale ihtiyacınız var. Bu durumda yapmanız gereken tek şey Musicfy'dan parçanızın türü ile eşleşen bir kadın yapay zeka modelini seçmek ve sesinizi dilediğiniz tarzda ve tondaki bir kadın vokale dönştürümek oluyor.

Musicfy'ın sesinizi dönüştüren diğer yapay zeka araçlarına göre bir avantajı ise ses modellerinin tamamen yasal olması. Musicfy'nın yapay zeka modellerinde telif hakkı ihlali olmadığından sesinizi ünlü sanatçıları taklit etmeyen (fakat yine de ünlü sanatçılara yakın modeller bulmak mümkün) modellere dönüştürdükten sonra içiniz rahat bir şekilde parçanıza ekleyebilirsiniz.

Ek olarak Musicfy'ın diğer araçlardan çok daha kusursuz ve temiz bir ses ürettiğini belirtmekte de fayda var.

Gelin Musicfy ile nasıl vokalinizi bambaşka bir ses rengine dönüştürebleceğinize adım adım göz atalım.

1. create.musicfy.lol sitesine girin.


2. "Source" kısmına yalnızca vokal kanalınızı içeren ses dosyasını yükleyin. Enstrümanlarla birlikte ses dosyasını yüklemeniz durumunda çıktı pek iyi olmayacaktır.


3. "Output" başlığının altındaki "Select An Artist" kısmından yüklediğiniz parçanın türüyle aynı olan (örneğin Rap) sanatçılar arasından seçim yapın. Ses modelleri cinsiyet ve vokal stili olarak değişkenlik gösterdiklerinden parçanıza en uygun vokali bulana kadar denemeye devam edin.


4. "Set Pitch" kısmından parçanızın ses perdesini (tizliğini / pesliğini) belirleyin.


5. "Remix" e tıklayın ve sesinizin işlenmesini bekleyin.


6. Sayfanın altında beliren oynatıcı üzerinden sesinizin dönüştürülmüş halini dinleyin.


7. Sağ alt köşede yer alan Download'a tıklayarak oluşturmuş olduğunuz ses dosyasını indirebilirsiniz.


8. 15 Mb'a kadar ücretsiz ses dosyası yüklenebilen Musicly'de bazı abonelik eklentileri de mevcut. Daha fazla çıktı hakkı, daha yüksek kalitede ses çıktısı ve daha fazla ses modeli gibi ek özellikler için paketleri inceleyebilirsiniz.


Müzik ve yapay zeka içerikli yazılar yazmaya devam edeceğim. Blogumu instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.


Barış Demirel

Müzik Prodüktörü, Girişimci ve Eğitmen
Comments


Video ve Ses Prodüksiyonu

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page