top of page

Yapay Zeka İle Düşük Bütçeyle Profesyonel Podcast Kaydı

Bir podcast fikriniz var fakat yeteri düzeyde ekipmanınız mı yok? Bu günümüzde fikirlerinizi dünyayla paylaşmamak için bir mazeret değil. Diyelim ki telefondan bir konuşmanızı kaydettiniz. Arka planda trafik sesleri var ve ses kalitesi çok mükemmel değil. Ya da bir demo vokal kaydı aldınız ve müzik projenizde kullanmadan önce olabildiğince temiz olmasını istiyorsunuz. Adobe'nin podcast'çılar için yapay zeka ile çalışan ücretsiz online uygulama serisi Adobe Podcast'in Enhance Speech tool'u arka plandaki sesleri elimine ederek ve sesinizi işleyerek bu sorunları ortadan kaldırıyor. Gelin Adobe Podcast'ın Enhance Speech tool'unu nasıl çalıştığını adım adım öğrenelim.

1. https://podcast.adobe.com/ sitesine girin ve "Go to Enhance Speech"e tıklayın.


2. Adobe hesabı oluşturun ya da mevcut Adobe hesabınıza giriş yapın.


3. "Drag and drop audio" yazan kısma ses dosyanızı sürükleyin ya da "Upload"a tıklayarak dosyayı klasörleriniz arasından bulun.


4. Ses dosyanızın işlenmesini bekleyin.


5. Temizlenen ses dosyanızı "Download" butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirin.


Adobe Podcast'in Enhance Speech yazılımıyla stüdyo'ya gitmeden ya da pahalı bir setup kurmadan profesyonel duyulan podcastler ya da demo kayıtları ya da back vokaller için telefonunuzdan vokal kayıtları almanız artık mümkün. Üstelik program tamamen ücretsiz. İyi podcast'lemeler!..


Müzik ve yapay zeka içerikli yazılar yazmaya devam edeceğim. Blogumu instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.Barış Demirel

Müzik Prodüktörü, Girişimci ve EğitmenComments


Video ve Ses Prodüksiyonu

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page