top of page

Yapay zeka avatarlar kamera karşısında metninizi seslendirsin!

"Avatar" kelimesi alışık olduğumuz bir kavramdı. Peki ya Humatar kavramı? İşte human - avatar kavramını bizlere sunan https://synthesys.ioSynthesys, metinden sese ve videolara dönüşüm konusunda uzman bir şirket. İhtiyacınız olan açıklayıcı videoları ya da ürün eğitimlerini birkaç dakika içinde oluşturmanıza yardımcı oluyor. Sadece bir avatar seçip metninizi yazmanız yeterli, gerisi onların işi! Kameralara veya film ekiplerine ihtiyaç duymadan, 140'tan fazla dilde harika videolar elde edebiliyorsunuz. Araç, 69 gerçek "Humatar" ve 254 farklı stilde ses seçenekleri sunuyor. Üstelik kullanımı çok kolay ve tamamen özelleştirilebilir.


1. https://synthesys.io sitesine giriş yapıyoruz


2. Ardından sağ üst köşedeki "Try for FREE" butonuna tıklıyoruz.


3. Ve bizi Synthesys'in ana sayfası karşılıyor. Burada metinlerinizi sese dönüştürebileceğiniz ya da metninizi fotoğrafa dönüştürebileceğiniz araçlar da mevcut.


4. Biz Humatar özelliğini kullanmak istediğimiz için Ai Humans sekmesine tıklıyoruz. Ardından aşağıda hangi avatarı kullanmak istiyorsanız tıklıyorsunuz ve proje açılıyor.


5. Proje içindeyken de Avatarınızı değiştirebilir, arka planı değiştirebilir, müzik ekleyebilir ve görüntünüze yazı ekleyebilirsiniz.


6. Avatarınızı seçtikten sonra sesini de dilediğiniz gibi değiştirmekte özgürsünüz. Aşağıdaki adımları yaparak ses kütüphanesine erişebilirsiniz.


"Change voice actor" butonuna basmanız yeterli.

7. Voice actor kütüphanesi oldukça geniş tutulmuş. Sol tarafta onlarca dili, ses yaşını, ses modunu değiştirebileceğiniz bir sürü seçenek var. Sağ tarafta ise, seçtiğiniz kriterleri konuşabilen sanatçılar mevcut. İstediğinizi seçip en alttaki "Add" butonuna basıp devam edebilirsiniz.


8. Sesinizi seçtikten sonra bir önceki sayfaya dönüyoruz ve burada aşağıda bulunan kutuya seslendirilmesini istediğimiz metni yazıyoruz.


9. Yazım işleminiz bittikten sonra "Create Video" butonuna tıklayarak videonuzu oluşturabilirsiniz.Video ve yapay zeka içerikli yazılar yazmaya devam edeceğim. Blogumu instagram üzerinden de takip edebilirsiniz.Barış Demirel

Müzik Prodüktörü, Girişimci ve Eğitmen

Comments


Video ve Ses Prodüksiyonu

Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Bizi Takip Edin
  • YouTube
  • Instagram
bottom of page